بیکن‌های بلوتوث ابزارهای کوچک اما قدرتمندی هستند که باعث ایجاد امواج بزرگ در صنایع می‌شوند. این دستگاه‌های بی‌سیم کوچک را در همه‌جا از خرده‌فروشی گرفته تا محل برگزاری رویداد و فرودگاه‌ها خواهید دید. آنها به‌سادگی با پخش سیگنال‌های بلوتوثی که دستگاه‌های نزدیک تشخیص می‌دهند کار می‌کنند. آسان اما قدرتمند هستند. بیکن‌های بلوتوثی درها را به روی مشاغلی باز می‌کنند که به دنبال افزایش تجربیات مبتنی بر مجاورت هستند. خرده‌فروشان می‌توانند تبلیغات هوشمند تنها به مشتریان اطرافشان ارائه دهند، فرودگاه‌ها می‌توانند ناوبری داخلی را ارائه دهند، و رویدادها می‌توانند تجزیه‌وتحلیل بازدیدکنندگان غنی داشته باشند. اما شما به مشاورین مناسب برای راه‌حل‌های قوی و متناسب نیاز دارید. در این مقاله، معیارهای کلیدی برای انتخاب تأمین‌کننده بیکن را نشان می‌دهیم و 10 مورد از بهترین شرکت‌های بیکن بلوتوث را معرفی می‌کنیم.

مروری بر فناوری Beacon بلوتوث

در سال‌های اخیر، این فرستنده‌های بی‌سیم کوچک مانند کیک‌های داغ در خرده‌فروشی‌ها، حمل‌ونقل، مراقبت‌های بهداشتی، و رویدادها منفجر شده‌اند. تخمین زده می‌شود که بازار جهانی بیکن‌های بلوتوثی تا سال 2030 به 69.2 میلیارد دلار برسد و با رشد چشمگیر 36.9٪ CAGR رشد کند.

 اما این دستگاه‌های هوشمند دقیقاً چه هستند؟ به زبان ساده، بیکن‌ها از بلوتوث برای ارسال سیگنال‌هایی استفاده می‌کنند که هر دستگاه نزدیک می‌تواند دریافت کند. به آن مانند فانوس دریایی فکر کنید که کشتی‌ها را هدایت می‌کند – به جز اینکه به‌جای پرهیز از صخره‌ها، سیگنال‌ها به تلفن شما می‌گویند که اقدامات برنامه‌ریزی‌شده‌ای مانند پرداخت‌های موبایلی، پیمایش در داخل خانه، ارسال معاملات به خریداران و موارد دیگر را انجام دهد.

با ادغام بیشتر اینترنت اشیا، بیکن‌های بلوتوث تجارب آگاه از موقعیت مکانی را افزایش می‌دهند. علاوه بر این، بیکن‌ها با فناوری‌های دیگری مانند LoRaWAN به ساخت دنیای هوشمندتر و مرتبط‌تر در آینده کمک می‌کنند؛ بنابراین به یاد داشته باشید، دفعه بعد که هنگام قدم‌زدن در کنار یک فروشگاه یا پیداکردن مسیر خود به ترمینال خود در فرودگاه، کوپن دریافت می‌کنید، از بیکن معتمد برای این امکان تشکر کنید. قطار اینترنت اشیا تازه شروع شده است!

معیارهای انتخاب سازنده Beacon بلوتوث

کاربردهای بیکن‌های بلوتوث به سرعت در حال گسترش است، زیرا سازمان‌های بیشتری از آن ها استفاده می‌کنند؛ از پرداخت های بدون تماس در استادیوم ها تا گشت های راهنما در موزه ها. شراکت با شرکت های بیکن بلوتوثی می تواند راه مناسبی برای گرفتن مشاوره در این امر باشد. در غیر اینصورت، ممکن است با یک راه حل بزرگ یا نامناسب بیکن مواجه شوید. هنگام تحقیق در مورد تولیدکنندگاه، پنج معیار کلیدی زیر را برای تمرکز بر یافتن بهترین تأمین کننده بیکن بلوتوث برای هدف مورد استفاده خود در نظر داشته باشید:

کیفیت و دوام سخت افزار:

می تواند در برابر استفاده و سوء استفاده در دنیای واقعی مقاومت کند.

بیکن‌های BLE باید به‌گونه‌ای ساخته شوند که در استفاده ناهموار روزانه حتی با حمل‌ونقل خشن دوام بیاورند. به دنبال پوشش محکمی باشید که بتواند در برابر افتادن، لرزش، پاشش مایعات و غیره مقاومت کند. رتبه‌بندی IP و عمر باتری را بررسی کنید.

محدوده: سیگنال‌های قابل‌اعتماد و ثابتی را به محدوده تبلیغ شده ارائه می‌دهد.

برد بیکن به عواملی مانند قدرت انتقال، طراحی آنتن و تداخل بی‌سیم بستگی دارد. بیکن‌های نمونه را آزمایش کنید تا مطمئن شوید محدوده تبلیغ شده آنها به طور مداوم در محیط موردنظر شما حفظ می‌شود. داشتن برد خیلی کوتاه موارد استفاده را محدود می‌کند.

قابلیت سفارشی‌سازی:

امکان سفارشی‌سازی سخت‌افزار، SDK، برنامه‌ها، محفظه‌ها و موارد دیگر.

ببینید چه گزینه های سفارشی سازی سخت افزار، نرم افزار و محفظه ارائه می شود. ویژگی های سفارشی مفید عبارت اند از محفظه های مارک دار، UUIDهای سفارشی، قدرت انتقال متغیر، کنترل های SDK و…

پشتیبانی و خدمات:

پشتیبانی فنی پاسخگو و خدمات تعمیر/تعویض.

سازنده باید پشتیبانی فنی پاسخگو از طریق کانال هایی مانند تلفن، ایمیل و… داشته باشد. آن ها باید خدمات تعمیر/تعویض بیکن های معیوب را، ترجیحاً با زمان برگشت سریع، ارائه دهند. گارانتی های طولانی نشان دهنده اعتماد به کیفیت محصول است.

قیمت:

قیمت گذاری رقابتی متناسب با محدودیت های بودجه شما.

محدودیت های بودجه خود را با دریافت سخت افزار باکیفیت متعادل کنید. اما گران ترین همیشه به معنای بهترین نیست. برای یافتن قیمت های رقابتی، از چندین ارائه دهنده فناوری بلوتوث قیمت ها را دریافت کنید.

شهرت و تجربه شرکت:

سوابق اجرایی راهنمایی بزرگ برای مشتریان جهانی

به مطالعات موردی، لیست مشتریان، توصیفات و بررسی ها نگاه کنید. سال های بیشتر فعالیت در تجارت بیکن و مشتریان بزرگ و نشان رضایت از محصولات و پشتیبانی قابل اعتماد از مواردی است که باید به آن ها دقت شود. در صورت امکان، با یک سازنده باتجربه بیکن همراه باشید.

10 شرکت کلیدی بیکن بلوتوث که باید بشناسید

چه به سخت‌افزار همه‌کاره ساخته شده برای مقیاس  زیاد نیاز داشته باشید، چه به یک پلتفرم نرم‌افزاری با تجزیه‌وتحلیل پیشرفته یا یک راه‌حل کاملاً سفارشی، این بازیکنان نوآورانه شما را تحت پوشش قرار می‌دهند.

در ادامه با نقاط قوت این 10 شرکت پیشرو هدایتگر بلوتوث آشنا شوید.

Kontakt.io

Kontakt.io که در سال 2013 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در کراکوف، لهستان قرار دارد، یک پیشرو در صنعت در خدمات مکان‌یابی داخلی با استفاده از فناوری بیکن خاموش بلوتوث (BLE) است. با ارائه بیکن‌های مختلف و خدمات ابری، موقعیت‌یابی داخلی و ردیابی دارایی را در زمان واقعی امکان‌پذیر می‌کنند.

به عنوان مبتکران اولیه با بیکن های BLE, Kontakt.io بر توسعه ساختمان های هوشمند و راه حل های بلوتوث اینترنت اشیاء، به ویژه برای مراقبت های بهداشتی تمرکز دارد. آن ها به سیستم های بهداشتی پیشرو در جهان کمک می کنند تا از طریق خدمات و تجربیات مبتنی بر مکان، عملیات را بهینه کنند. Kontakt.io به نوآوری با فناوری BLE برای ایجاد محیط های داخلی هوشمندتر و پاسخگوتر ادامه می دهد.

MOKOSmart

MOKOSmart که در سال 2006 تأسیس شد، یک تولید کننده اصلی چینی در زمینه بیکن های بلوتوث و سایر دستگاه های اینترنت اشیا است. سخت‌افزار با قیمت رقابتی آن ها شامل بیکن هایی با عمر باتری تا 20 سال، طراحی ضد آب، مدل های دوربرد و موارد دیگر است. این انعطاف پذیری را برای استفاده از چراغ های MOKOSmart در برنامه های مختلف در رویدادها، انبارها، استادیوم‌ها و غیره ارائه می‌دهد.

MOKOSmart همچنین سفارشی‌سازی بیکن سراسری را ارائه می‌کند – از میان‌افزار مناسب گرفته تا راه‌حل‌های سخت‌افزاری و محصولات دارای برچسب سفید. با مصرف کم‌انرژی، ساخت‌های بادوام و قیمت مناسب، MOKOSmart موانع پذیرش بیکن های دریایی را از بین می‌برد. با مشارکت MOKOSmart برای دستگاه‌های بلوتوث، شرکت‌ها می‌توانند با راه‌حل‌های مبتنی بر BLE سریع‌تر وارد بازار شوند.

Elainnovation

اگر به بیکن‌های بلوتوث صنعتی قوی و محکم نیاز دارید، ELA Innovation باید در لیست نهایی شما باشد. ELA Innovation پیشرو در توسعه و تولید بیکن‌های بی‌سیم و حسگرها با استفاده از فناوری‌های Active RFID و Bluetooth Low Energy است. محصولات همه‌کاره بیکن آنها از فناوری‌های ارتباطی مختلف از جمله Wirepas Mesh و Quuppa AOA استفاده می‌کنند تا نیازهای موردنیاز برنامه‌های صنعتی IoT را در سطح جهانی برآورده کنند.

برای بیش از 20 سال، Elainnovation تخصص سخت‌افزاری عمیقی را به عرصه بیکن با توان مصرفی فوق‌العاده کم آورده است. این باعث می‌شود محصولات باکیفیت بیکن آنها با محدودیت‌های چالش‌برانگیزترین محیط‌ها مواجه شوند. با تمرکز بر استحکام و سازگاری، Elainnovation برای ردیابی دارایی‌ها در محیط های صنعتی، سایت های ساخت و ساز، انبارها، حمل‌ونقل و تدارکات و غیره ایده آل است.

Accent Systems

شما نمی‌توانید بدون ذکر سیستم Accent درباره راه‌حل‌های track & trace بحث کنید. راه‌حل‌های نوآورانه آن‌ها دستگاه‌های بیکن بلوتوث، حسگرهای مکان، تجزیه‌وتحلیل ابری و APIها را ترکیب می‌کند. این ردیابی دارایی و پرسنل در زمان واقعی را در میان امکانات پیچیده ارائه می‌دهد.

Accent System با ترکیب فناوری های پیشرو IoT و تجربه و تحلیل بلادرنگ، داده های قابل فهمی را به صنایع سخت افزار ارائه می دهد. این شرکت راه حل های کاملاً متناسب با اینترنت اشیاء را برای ردیابی تماس، ردیابی دارایی، نظارت بر زنجیره سرد، ردیابی محموله و موارد دیگر ارائه می کند. Accent System با راه حل end-to-end خود، شرکت ها را قادر می سازد تا تعاملات و مکان های موجود در تأسیسات را در زمان واقعی نظارت کنند.

Zebra Technologies

Zebra Technologies پیشرو جهانی در محاسبات موبایلی نوآورانه، چاپ بارکد و راه‌حل‌های اطلاعاتی است. این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات، از محاسبات تلفن همراه، چاپ بارکد، RFID، تا سیستم‌های مکان‌یابی و حتی پلتفرم‌های تحلیلی مبتنی بر ابر را ارائه می‌دهد. راه‌حل‌هایی آنها به شرکت‌ها در تولید، خرده‌فروشی، مراقبت‌های بهداشتی، حمل‌ونقل، تدارکات و موارد دیگر خدمت می‌کند.

بیش از ارائه سخت‌افزار هوشمند بیکن، Zebra  راه‌حل‌های کاملی برای بیکن‌های بلوتوثی شامل سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات ابری را به مشاغل بزرگ ارائه می‌کند. بیکن‌های BLE آنها برای کار با پلتفرم اطلاعاتی Zebra Savanna™ و راه‌حل‌های مکان‌یابی MotionWorks™ Zebra بهینه شده‌اند.

BlueUp

BlueUp شرکت پیشرو ایتالیایی در زمینه تولید دستگاه‌های کم‌انرژی بلوتوث از جمله بیکن‌ها، برچسب‌ها و حسگرها است. محصولات BLE آنها برای فناوری‌های اصلی مانند iBeacon، Eddystone، Quuppa AoA RTLS و Wirepas Massive گواهینامه دارند.

مجموعه متنوع آنها شامل طیف گسترده‌ای از فاکتورهای ظاهری بیکن‌ها است – به‌اندازه کافی کوچک برای قرارگرفتن روی دیوار یا چسبیدن به دارایی‌ها، درعین‌حال به‌اندازه کافی برای بیشتر موارد استفاده قدرتمند است. بیکن‌های  BlueUp  در ردیابی دارایی، نظارت بر تجهیزات، بازاریابی مجاورت، مدیریت انبار و موارد دیگر قابل‌استفاده هستند. اتصال بلوتوث آنها را برای تقریباً هر برنامه‌ای که نیاز به شناسایی، یافتن، ردیابی یا سنجش در صنایع مختلف دارد قابل‌استفاده می‌کند.

Infsoft

Infsoft که در سال 2005 تأسیس شد، یک رهبر آلمانی در ارائه راه‌حل های پلت فرم جامع برای شرکت‌های بزرگ است. این شرکت در زمینه مکان‌یابی افراد و دارایی‌ها، تجزیه و تحلیل استفاده از منطقه و تجهیزات، ارزیابی حسگرهای فضایی و استقرار سیستم های تجربه در محل کار تخصص دارد. Infsoft همچنین اجزای برچسب‌گذاری الکترونیکی را برای دارایی‌های موبایل و تابلوهای اتاق موقعیتی برای تکمیل مجموعه خود ارائه می‌دهد.

ارائه‌دهنده اصلی آن‌ها پلتفرم Infsoft LocAware®، یک مرکز مرکزی اینترنت اشیا ابری، شامل برنامه‌های کاربردی وب گسترده برای مدیریت و تجسم داده‌ها است. LocAware اتصالات دو‌جهته به سیستم‌های شخص ثالث را از طریق رابط‌های متعددی که جریان‌های داده داخلی و خارجی را یکپارچه می‌کند، فعال می‌کند. مشتریان قدیمی مانند فرودگاه فرانکفورت، راه‌آهن فدرال سوئیس، F. Hoffmann-La Roche، و زیمنس به Infsoft برای تجربه‌های قابل مقیاس‌پذیر و کاربرپسند بیکن متکی هستند.

Minew Technologies

Minew Technologies که در سال 2007 تأسیس شد، به یک توسعه‌دهنده و تامین‌کننده مشهور چینی دستگاه‌های بلوتوث و اینترنت اشیا تبدیل شده است. این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات را ارائه می‌دهد ؛ از بیکن‌های بلوتوث گرفته تا سنسورهای هوشمند، ماژول ها، ردیاب ها و دروازه ها.

فراتر از بلوتوث کم‌انرژی، Minew  از چندین فناوری بی‌سیم مانند اتصالات  WiFi، UWB  و LoRa پشتیبانی می‌کند. آنها متعهد به ادغام این پروتکل‌ها در محصولات قابل‌اعتماد هستند که به اتصال دنیای فیزیکی کمک می‌کند. در بیش از 50 کشور، دستگاه‌ها و راه‌حل‌های IoT آنها برای خدمات مکان‌یابی داخلی، خرده‌فروشی هوشمند، خانه‌های هوشمند، ردیابی دارایی و موارد دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرند.

Estimote

Estimote  یک شرکت فناوری است که بر روی توسعه سیستم‌های عامل متمرکز شده است که هدف آن تغییر نحوه عملکرد کسب‌وکارها و تجربیات خرده‌فروشی مصرف‌کننده است. در حال حاضر، منطقه اصلی موردعلاقه آنها فروشگاه‌های خرده‌فروشی آجر و ملات است. آن‌ها دستگاه‌های بیکن جذاب و بسیار توانمند و کیت‌های توسعه نرم‌افزار (SDK) را تولید می‌کنند که می‌توانند با برنامه‌های تلفن همراه ادغام شوند.

محصولات آنها با استفاده از اتصال بلوتوث، خرده‌فروشان را قادر می‌سازد تا به روش‌های جدید مبتنی بر مکان با مشتریان ارتباط برقرار کنند. به‌عنوان‌مثال، حسگرهای بی‌سیم کوچک آن‌ها می‌توانند مکان‌های گوشی‌های هوشمند را در یک فروشگاه شناسایی کرده و تبلیغات و محتوای موبایل هدفمند را ارائه دهند. Estimote  در حال حاضر راه‌حل خود را با خرده‌فروشان بزرگ در ایالات متحده و اروپا آزمایش می‌کند. با امکاناتی که توسط فناوری‌های جدید مانند بلوتوث هوشمند باز می‌شود، Estimote  قصد دارد عملیات تجاری در دنیای واقعی و تعاملات مصرف‌کننده را از طریق آنالیز مبتنی بر حسگر و پلت فرم تعامل خود تغییر دهد.

Bleesk

Bleesk  تسلط بازاریابی نزدیکی خود را با فناوری بیکن ترکیب می‌کند تا بستری را برای تعامل با مصرف‌کننده همیشه متصل امروزی ارائه دهد. راه‌حل Bleesk به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا کمپین‌های جذابی ایجاد کنند که دنیای دیجیتال و فیزیکی را برای تأثیری که طنین‌انداز می‌کند، به هم متصل می‌کند.

با پلتفرم بیکن صیقلی Bleesk و SDK منعطف، نزدیکی به کاتالیزوری برای لحظات معنادار موبایل تبدیل می‌شود. بازاریاب‌های باهوش می‌توانند تبلیغات را هدف قرار دهند، تجربیات درون برنامه‌ای را ایجاد کنند و رفتار بین کانالی را بادقت تجزیه‌وتحلیل کنند.  Bleesk با باز کردن قدرت مجاورت، تعامل بین محیط‌ها را تقویت می‌کند. Bleesk با پشتیبانی از فناوری BLE که برای مقیاس ساخته شده است، برندها را قادر می‌سازد تا با هوش مبتنی بر مکان پیشرو باشند. برای بازاریابانی که به دنبال راه‌حل نخبگان بازاریابی مجاورتی هستند، Bleesk ارائه می‌دهد.

سوالات متداول در مورد فن آوری چراغ بلوتوث

قیمت بیکن ها چقدر است؟

سخت‌افزار پایه بیکن می‌تواند بین 5 تا 30 دلار برای هر واحد هزینه داشته باشد. استقرارهای بزرگتر تخفیف های حجمی دریافت می‌کنند. هزینه های اضافی نرم‌افزار و نگهداری

از بیکن‌های بلوتوث برای چه مواردی می توان استفاده کرد؟

بیکن‌های بلوتوث در صنایعی مانند خرده‌فروشی، حمل‌ونقل، مراقبت‌های بهداشتی و املاک و مستغلات کاربردهای زیادی دارند. برنامه‌های کاربردی رایج عبارت‌اند از ناوبری داخلی، بازاریابی مجاورتی، ردیابی تماس، ردیابی دارایی، و ارائه اطلاعات مبتنی بر مکان.

آیا برای استفاده از بیکن های بلوتوث به برنامه نیاز داریم؟

بله برنامه‌های تلفن همراه برای شناسایی سیگنال‌های چراغ بلوتوث و راه‌اندازی اقدامات، لازم هستند. بیکن‌ها فقط سیگنال پخش می‌کنند، بنابراین برنامه‌ها برای استفاده از داده‌ها باید به سیگنال‌های آنها گوش دهند.

نگرانی های حفظ حریم خصوصی در مورد بیکن‌های بلوتوث چیست؟

بیکن‌های بلوتوث اطلاعات قابل‌شناسایی شخصی را ردیابی نمی‌کنند. بااین‌حال، برخی ممکن است داده‌های سنجش موقعیت و رفتار جمع‌آوری‌شده را تهاجمی ببینند. برنامه‌ها باید اجازه انتخاب را بدهند و توضیح دهند که چگونه داده‌های بیکن ناشناس و ایمن می‌شوند.

دیدگاه ها بسته شده است